Три разорни земјотреси на Фиџи

Сподели со своите пријатели

Три силни земјотреси денеска го погодија јужниот дел на Фиџи, соопшти Американскиот геолошки институт.

Loading...

Јачината на првиот земјотрес беше 6,8 степени, вториот 7,0, а третиот 6,6 степени според Рихтеровата скала, а Сеизмолошкиот институт на Фиџи соопшти дека нема опасност од цунами.

Епицентрите на сите три земјотреси биле на длабочина од 600 километри, јавува Ројтерс.