Фатмир Битиќи

Сподели со своите пријатели

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска се обрати на националната конференција „Подобрување на системот за стручно образование и обука во 5 региони – потенцијал и проценка на капацитетите на средните училишта во регионите“. На конференцијата бешеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денеска се сретна со новоназначениот амбасадор на Обединетото Кралство, Н.Е. Метју Лосон, Loading… На почетокот на средбата вицепремиерот Битиќи му посака добредојде во нашата земја и изрази сочувство за смртта на Нејзиното Величество, кралицата ЕлизабетаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска присуствуваше и се обрати на Бизнис форумот со Стопански комори на Република Северна Македонија и Република Хрватска. Loading… Бизнис форумот е во организација на Хрватската стопанска комора, а на истиотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По иницијатива на Локален економско-социјален совет при Општина Куманово, а во врска со доставени барања од производители на месната индустрија во Куманово до Владата, денеска градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски се сретна со вицепремиерот задолжен за економски прашања и инвестиции Фатмир Битиќи и претставниците на месна индустрија во Куманово:Прочитај повеќе