Еуровингс

Сподели со своите пријатели

Пилотите на „Еуровингс“, подружница на германската авиокомпанија „Луфтханза“, денеска го започнаа вториот штрајк овој месец поради спор околу условите за работа, а синдикатот ги повика на тридневен прекин на работата. Loading… На аеродромот во Дизелдорф откажани се 102 од вкупно 171 лет за денеска, јави германската агенција ДПА. Пилотите бараатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Штрајкот на пилотите на нискобуџетната авиокомпанија Еуровингс денеска ја принуди германската компанија да откаже околу 250 летови. Loading… Подружница на Луфтханза објави дека околу половина од нејзините 500 дневни летови ќе бидат откажани, што ќе влијае на десетици илјади патници, пренесе АП. Германските аеродроми ќе бидат најтешко погодени, но иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Штрајкот на пилотите на Еуровингс најавен за утре погодува 30.000 патници, што се однесува на летовите на компанијата во Германија, соопшти денеска компанијата Луфтханза во која работи Еуровингс. Loading… „Проценуваме дека ќе можеме да се справиме со повеќе од половина од 500 планирани летови“, објави Луфтханза. „Правиме се што еПрочитај повеќе