Етиопиан ерлајнс

Сподели со своите пријатели

Прилично загрижувачки инцидент и се случи на најголемата африканска авиокомпанија откако двајца пилоти заспале за време на летот. Loading… Пилотите заспале на висина од 11.277 метри. „Авиејшн хералд“ го објави инцидентот што се случи на лет од Картум, главниот град на Судан, до Адис Абеба, главниот град на Етиопија. БоинготПрочитај повеќе