Ентони Фаучи

Сподели со своите пријатели

Новооткриените мејлови покажуваат дека водечкиот американски епидемиолог д-р Ентони Фаучи, во февруари 2020 година, нарачал научен труд за да ја побие теоријата дека коронавирусот протекол од лабораторија во Вухан, Кина. Loading… Осум недели подоцна, Фаучи застана до американскиот претседател Доналд Трамп на прес-конференција во Белата куќа и го наведе документотПрочитај повеќе