енокомија

Сподели со своите пријатели

Војната во Украина започна лавина поскапувања во Австрија, па по поскапувањето на енергенсите неизбежно беше да се зголемат и цените на храната, предупредуваат трговците. Loading… „Работиме против тоа, но не можеме да исклучиме уште еден бран на поскапувања“, изјави за весникот „Хојте“ претседателот на Здружението на австриските трговци, Рајнер Вил.Прочитај повеќе