Елизабета Баковска

Сподели со своите пријатели

Во НУ Центар за култура „Трајко Прокопиев“ Куманово утревечер со почеток во 18 часот, во мала сала, ќе биде промовирана книгата „Во главата пишувам расказ“ од авторите Елизабета Баковска и Сашо Димоски. Loading… Промотор на книгата е Оливера Ќорвезироска. Промоцијата е дел од годишната литературна програма за 2022 година подржанаПрочитај повеќе