Ела Памфилова

Сподели со своите пријатели

Претседателката на Централната изборна комисија на Русија, Ела Памфилова денеска на посебна седница ги објави официјалните резултати од претседателските избори во Русија одржани од 15 до 17 март, според кои Владимир Путин освоил 87,28 отсто од гласовите. Loading… Николај Харитонов освоил 4,31 отсто, Владислав Даванков 3,85 отсто, а Леонид СлуцкиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателката на руската Централна изборна комисија Ела Памфилова изјави дека на претседателските избори е забележана рекордна излезност од 77,44 отсто, а актуелниот претседател Владимир Путин доби нов, петти шестгодишен мандат, пренесува Тасс. Loading… Вкупно до 10 часот на овие избори гласале 87.113.127 гласачи, рече таа на прес-конференцијата и истакна декаПрочитај повеќе