Џозеф Борел

Сподели со своите пријатели

Договорот на Европската унија за ембаргото за увоз на најголемиот дел од руската нафта ќе ја принуди Москва да продава нафта на други по пониска цена, изјави денеска шефот на европската дипломатија, Јосеп Борељ. Loading… Тој објасни дека целта на воведувањето забрана за увоз на руска нафта е „Русија даПрочитај повеќе