Џоко Видодо

Сподели со своите пријатели

Бројот на загинати во земјотресот што го погоди индонезискиот град Чианџур во Западна Јава се искачи на 252, објави денеска локалната власт на Инстаграм. Loading… Претседателот Џоко Видодо го посети градот Чианѓур во провинцијата Западна Јава, каде што земјотресот беше епицентарот, и им нареди на спасувачките тимови да им дадатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин нема да присуствува на самитот на Г-20 што ќе се одржи на Бали следната недела, најави индонезискиот владин претставник Џоди Махарди. Loading… „Москва ќе ја претставува рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров“, најави Махарди. Тој додава дека рускиот претседател треба да се приклучи на еднаПрочитај повеќе