Џил Бајден

Сподели со своите пријатели

Првата дама на САД Џил Бајден е позитивна на коронавирусот, неколку дена пред планираното патување на американскиот претседател Џо Бајден на самитот на Г20 во Индија, објави Белата куќа. Loading… Откако Џил Бајден беше позитивна, американскиот претседател (80) беше негативен на вирусот, додаде Белата куќа. Првата дама на САД (72),Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џозеф Бајден и неговата сопруга Џил ги објавија своите даночни пријави, кои покажуваат дека парот заработил речиси 580.000 долари минатата година и платил ефективна федерална стапка на данок на доход од 23,8 отсто. Loading… Американскиот претседател и првата дама, исто така, донирале околу 3,5 отсто од својот приход,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џо Бајден во телефонски разговор му рекол на британскиот крал Чарлс дека првата дама Џил Бајден ќе присуствува на неговото крунисување во мај, објави Белата куќа. Loading… Бајден му честитал на Чарлс за крунисувањето, кое е закажано за 6 мај, и додал дека би сакал да се сретнеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Првата дама на САД Џил Бајден беше оперирана за отстранување на две канцерогени лезии на кожата, објави претседателскиот лекар. Loading… Двете лезии претставуваат најчест облик на рак на кожата, напиша д-р Кевин О’Конор во меморандумот, пренесе Би-Би-Си. За време на операцијата е отстрането целото канцерогено ткиво, а на Бајден ѝПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стотици членови на кралското семејство и светски лидери се очекува да присуствуваат на погребот на кралицата Елизабета Втора во Лондон, во понеделник, 19 септември, на еден од најголемите дипломатски собири во последните децении. Loading… Вестминстерската опатија има место за околу 2.000 луѓе, па наводно само шефовите на држави и еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Првата дама на САД, Џил Бајден, е позитивна на тестот за Ковид-19 и има благи симптоми, објави Белата куќа. Loading… Џил Бајден, која има 71 година, беше негативна во понеделникот, но ПЦР тестот направен откако таа имаше симптоми слични на настинка беше позитивен, рече нејзината портпаролка Елизабет Александар. Првата дамаПрочитај повеќе