Движење ЗНАМ – За Наша Македонија

Сподели со своите пријатели

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија денеска одржа прес конференција на која информираше за донесените одлуки на Централниот одбор во однос на предлог кандидати за заменици министри од редовите на Движењето во Владата на Република Македонија. Loading… Портпаролот на Движењето, Никола Мемов, рече дека Централниот одбор со едногласно донесена одлукаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Движење ЗНАМ – ЗА наша Македонија денеска одржа прес конференција на која портпаролот Никола Мемов нагласи дека за македонската јавност е од исклучителна важност кој ќе раководи со владата, но исто така битно е да има и силен коректор на полтиките на владата односно силна опозиција. Loading… Мемов рече декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Максим Димитриевски, градоначалник на Куманово и лидер на на Движење ЗНАМ – За наша Македонија беше гостин во емисијата Дејли клик на ТВ 21. Loading… Запрашан зошто останал градоначалник, а не прифатил министерско место, особено  министер за одбрана, Димитриевски одговори: „Мислам дека  јавноста ги меша, особено новинарската фела, тие работиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија е партија која во своето кусо постоење ја доби поддршката на граѓаните и покажа дека за неа и нејзините членови, поддржувачи, честа, достоинството и вистината се нешта од кои нема отстапување. Loading… Движење ЗНАМ – За наша Македонија ја информира јавнсота дека информациите пласираниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„ЗНАМ пишува историја“ ова е пораката што утринава ја испрати претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски. Loading… Повод за таквата порака беше честитката до новата влада, во која двајца министри се токму од редовите на партијата на кумановскиот градоначалник Димитриевски. – На новата Влада во којаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Горан Минчев од редовите на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија е нов министер за јавна администрација во кабинетот на Христијан Мицкоски. Loading… Горан Минчев е роден 1972 година во Скопје. Тој е генерален секретар на Движење ЗНАМ за Наша Македонија. Дипломиран Економист на  Универзитетот „Св. Климент Охридски”. Тој еПрочитај повеќе

игор филков

Сподели со своите пријатели

Игор Филков од редовите на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија е нов министер за правда во кабинетот на Христијан Мицкоски. Loading… Игор Филков е роден 1979 година во Скопје. Тој е претседавач на Централен одбор на Движење ЗНАМ за Наша Македонија, член на Извршниот одбор, Приватен сопственик, Управител наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Во името на пратеничката група ма ДвижењетоЗНАМ-За наша Македонија, сакам да истакнам дека ние ќе ја поддржиме Владата и искрено веруваме во остварувањето на сите програмски и стратегиски начела, како и проектните планови што ги изнесе мандатарот“ – рече Координаторот на пратеничката група на Движењето ЗНАМ-ЗА наша Македонија Бобан КарапејовскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Движењето ЗНАМ – За наша Македонија ги утврди кандидатите за министри во новиот владин кабинет, каде ќе има два ресори. Loading… Така, Игор Филков е предложен за кандидат за министер за правда, додека Горан Минчев е кандидат за министер за јавна администрација. Игор Филков е роден 1979 година во Скопје,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во вечерашното гостување на пратеникот Миле Цеков од Движењето ЗНАМ – за наша Македонија на ТВ 24 изјави дека „ЗНАМ е организирана партија и има формирано тим за преговори кои се во завршна фаза за евентуално коалицирање во влада. Loading… По завршување на тие преговори, заедно со извештајот, преговарачкиот тимПрочитај повеќе