Доња Рад

Сподели со своите пријатели

Иранската полиција уапси жена откако на интернет се појави фотографија на која таа и нејзината пријателка јадат во кафуле во Техеран без хиџаб, соопшти вчера нејзиното семејство. Loading… Фотографијата, која почна да кружи на интернет во средата, прикажува две жени како појадуваат во кафуле кое, како и повеќето кафулиња воПрочитај повеќе