Добрача

Сподели со своите пријатели

Плевна со околу 500 бали слама вчера изгорела во селото Добрача во општината Старо Нагоричане. Loading… Пожарот, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, избувнал по удар на гром во плевната. Интервенирале двајца пожарникари од ТППЕ Старо Нагоричане во период од 18:15 до 21:50 часот кога пожаротПрочитај повеќе