Дмитро Кулеба (Page 5)

Сподели со своите пријатели

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш следната недела ќе ја посети Украина за да се сретне со украинскиот претседател Володимир Зеленски, по средбата во Москва со рускиот претседател Владимир Путин, соопштија Обединетите нации. Loading…   Сателитските снимки покажуваат нова масовна гробница во близина на Мариупол   Гутереш ќе се сретнеПрочитај повеќе