Димитри Миниц

Сподели со своите пријатели

Шест месеци откако руските сили започнаа инвазија на Украина со надеж за „блицкриг“, конфликтот ескалира во масовна и немилосрдна војна со секојдневни воздушни напади и борби без крај. Loading… Поголемиот дел од истокот и југот на Украина е под руска контрола, што го остави Киев без пристаништа на Црното Море,Прочитај повеќе