диета

Сподели со своите пријатели

Јадете мала закуска помеѓу оброците Наместо да го ограничувате она што го јадете, ви предлагаме да јадете нешто повеќе! Да, добро прочитавте! Кога јадете на секои 3-4 часа, ги намалувате шансите да претерате со количината на храна. Loading… Идеалната закуска нема повеќе од 150-200 калории и е богата со протеиниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа диета служи за прочистување на организмот и слабеење – дури два килограми за еден ден. Loading… Месечевата диета се состои од пост 24 часа во периодот на млада месечина. Дозволена е само потрошувачка на течности и обична вода, благ чај од билки, секако без шеќер.     Ако виПрочитај повеќе

person eating food

Сподели со своите пријатели

Денес ве запознаваме со диетата „30 дена“. Оваа диета се заснова на елиминација на слатки, лиснати теста, тестенини, алкохол и индустриски преработена храна. Loading… Целта на диетата од 30 дена е да се елиминираат шеќерот, брашното, индустриски преработената храна и алкохолот од исхраната цели 30 дена, како што сугерира нејзинотоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа диета служи за прочистување на организмот и слабеење – дури два килограми за еден ден. Loading… Месечевата диета се состои од пост 24 часа во периодот на млада месечина. Дозволена е само потрошувачка на течности и обична вода, благ чај од билки, секако без шеќер.     Ако виПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Намалувањето на мастите во исхраната дава повеќе резултати при слабеење од ограничувањето на јагленохидратите. Ова го покажува истражувањето на лекари од Американските институти за здравство, цитирано од страна на БиБиСи. Според научниците диетите, кај кои се ограничува внесувањето на јаглехидрати или масти се ефикасни, но подобри резултати се забележуваат кајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овој оброк може да го носите секаде со себе. Loading… Диетата со супа се базира на чорбеста храна која лесно се вари, а ги содржи сите неопходни нутритиенти и разновидни намирници за секој ден. Трае седум дена, а може да изгубите и до 4 килограми. Поента е секој оброк даПрочитај повеќе