Дерек Шоле

Сподели со своите пријатели

Во рамки на својата дводневна посета на Вашингтон, Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Османи, денес ќе настапи пред Хелсиншката комисија во Претставничкиот дом, каде ќе има обраќање на тема „Претседателството на Северна Македонија со ОБСЕ во 2023“. Loading… Тој во својата презентација ќе се осврне наПрочитај повеќе