Дарко Патковски Спејко

Сподели со своите пријатели

Дарко Петковски – Спејко од денеска е нов член на Советот на Општина Куманово. Loading… – Верификационата комисија на советот на Општина Куманово го разгледа уверението за избраниот советник Дарко Петковски од советничката листа група избирачи предводена од Ивана Ѓорѓиевска, и утврди дека советникот има уредно уверение за невогиот избор.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарите на Куманово утре на домашен терен ја започнуваат новата сезона, а за прв противник ќе го имаат составот на Чаир кој ќе дебитира во Првата лига. Loading… По минатогодишната тешка сезона во која тимот се бореше за опстанок во елитата, оваа година со изменет состав и со акцент наПрочитај повеќе