Дануше Нерудова

Сподели со своите пријатели

Поранешниот премиер Андреј Бабиш и поранешниот генерал Петр Павел ќе се соочат на 27 и 28 јануари во вториот круг од претседателските избори во Чешка. Loading… Во првиот круг од претседателските избори Бабиш освои 36,72 отсто од гласовите, Павел 33,73 отсто, додека економистот Дануше Нерудова беше трет со 13,79 отстоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пензионираниот генерал Петр Павел, кој служеше на високи позиции во НАТО, важи за благ фаворит на претседателските избори во Чешка, кои почнуваат денеска, пренесува Ројтерс. Loading… Според анкетите, тој е пред поранешниот премиер Андреј Бабиш и професорката по економија Дануша Нерудова, три од осумте кандидати кои имаат шанса да сеПрочитај повеќе