Црна хроника (Page 15)

Вести од Куманово од категоријата Црна хроника.

Сподели со своите пријатели

Две малолетни лица биле повредени, од кои еден потешко, во сообраќајка што вчера доцна попладне се случила во Куманово. Loading… – На 15.04.2022 околу 18,30 часот е пријавено дека во Куманово, на бул.„3-та Македонска ударна бригада“ се случила сообраќајна несреќа во која учествувале патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец вчера бил приведен пред угостителски објект во Скопје поради поседување марихуана. Loading… – На 15.04.2022 во 22.15 часот пред угостителски објект на подрачје на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода Б.Г.(21) од Куманово затоа што кајПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пет лица цо Куманово биле приведени во текот на оваа работна недела под сомнение дека извршиле исто толку кражби. Loading… – На подрачјето на СВР Куманово изминатава недела беа расчистени 5 кражби, од кои две извршени во деловни објекти, една во објект на јавно претпријатие и една во објект воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Приведен е шеесет и двегодишен кумановец кој се сомничи дека на 21-годишен сограѓанин му дал фалсификувана банкнота од 500 евра при размена на девизи. Loading… – На 13.04.2022 во 20.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Т.(62) од Куманово. Тој се сомничи дека на 12.04.2022, приПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесетгодишен кумановец е приведен под сомнение дека се заканувал на сограѓанин и неговото семејство. Loading… – На 13.04.2022 во 17.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Е. (30) од село Черкези, кумановско, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово. Како што појаснуваат од полицијата, околу 16.30Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци на возраст од 40 години биле приведени ноќва додека се обидувале да украдат предмети од објект во изградба. Loading… – На 14.04.2022 во 02.00 часот на булевар „Трета македонска ударна бригада“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Е.П.(40) и Т.Т.(40) од Куманово, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожар во селото Отља вчера остави семеен дом без кров, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Петмина пожарникари со едно противпожарно возило вчера во период од 14:07 до 15:15 часот интервенирале на пожар кој зафатил куќа во село Отља во Липково, при што била нанесена сериознаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вкупно 22 возачи во Куманово вчера биле казнети од полицијата за пребрзо возење, но и недавање првенство на пешаците. Loading… – Вчера (12.04.2022), СВР Куманово продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На подрачјето СВР Куманово изречени се вкупно 22 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволенатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваестгодишен кумановец вработен во угостителски објект во Куманово бил физички нападнат. Loading… – На 13.04.2022 година во 01.39 часот, Д.Т.(20) од Куманово пријавил дека во угостителски објект во населбата Перо Чичо, додека бил на своето работно место, бил физички нападнат од Д.Ј.(43) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и едногодишен кумановец бил измамен за сума од 500 евра при обид да ги замени во денари. Loading… – На 12.04.2022 во 21.00 часот во СВР Куманово, 21-годишен маж од кумановско село пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 500 евра, информираат од Секторот за внатрешниПрочитај повеќе