Црна хроника

Вести од Куманово од категоријата Црна хроника.

Сподели со своите пријатели

Четворица кумановци биле приведени утринава откако меѓусебно физички се пресметувале во угостителски објект. Loading… – На 04.01.2023 во 03.15 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги привеле М.Н.(20), М.С.(20), М.С.(22) и В.С.(36), сите од Куманово, затоа што околу 03.00 часот во угостителски објект во Куманово го нарушиле јавниот ред иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и деветгодишна скопјанка била приведена вчеравечер откако била затекната при кражба во продажен објект во Куманово. Loading… – На 03.02.2023 во 19.20 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лижиле од слобода Б.А.(49) од Скопје. Таа била затекната при извршување кражба во продажен објект на бул.„Октомвриска револуција“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен кумановец бил приведен утринава под сомнение дека извршил кражба од приватен имот во Куманово. Loading… – На 03.02.2023 во 09.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Р.(20) од Куманово. Тој се сомничи дека на 31.01.2023 одзел повеќе предмети од приватен имот на улицата „Црнотравска“ Куманово,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен кумановец се здобил со тешки телесни повреди откако вчера во него удрило возило управувано од 72-годишник. Loading… – На 02.02.2023 во 07.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека на паркинг простор од автобуска станица на ул.„Доне Божинов“ во Куманово, патничко моторно возило „рено“ со кумановски регистарскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен кумановец вчера пријавил дека во центарот на градот бил каснат од куче скитник. Loading… – На  02.02.2023 во 12.20 часот  во СВР Куманово, Н.Р.(20) пријавил дека на улица „11 Октомври“ бил каснат од куче скитник, информираат од Министерството за внатрешни работи. Никола ИвановскиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен кумановец, баран за издржување затворска казна, бил приведен вчера. Loading… – На 02.02.2023 во 10.05 часот, полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Е.М.(35) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Тој бил баран за издржување на затворска казнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и осумгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако полицијата во неговиот дом пронашла кокаин и дигитални ваги. Loading… – На 02.02.2023 во 19.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Љ.Р.(28) од Куманово, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи. Како што појаснуваат од полицијата, при претресПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Две лица од Куманово денеска биле приведени поради кражбата која пред неколку дена беше извршена во угостителски објект. Loading… – Денеска (02.02.2023) во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода Ј.Л.(34) и Д.Б.(36), двајцата од Куманово, информираат од куманвоската полиција. Како што посочуваат од Секторот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и тригодишен пешак во Куманово се здобил со тешки повреди откако во него удрило возило управувано од жител на селото Никуљане. Loading… – На 01.02.2023 во 14.20 часот во СВР Куманово било пријавено дека на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово, патничко возило „опел астра“ со кумановски регистарски ознаки, управуваноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

При контрола во камион во Арачиново и магацин во Куманово била пронајдена поголема количина прехранбени артикли со изминат рок на траење. Loading… – На 01.02.2023 во 11.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Б.(43) од село Арачиново, скопско, затоа што при контрола во возилото „мерцедес“ соПрочитај повеќе