Cluster Munition Monitor

Сподели со своите пријатели

Повторената употреба на касетна муниција од страна на руските сили предизвика предвидлива и трајна штета на стотици украински цивили, се вели во извештајот на Хјуман рајтс воч (ХРВ) за 2022 година. Loading… И Русија и Украина треба да се откажат од употребата на касетна муниција и да се приклучат наПрочитај повеќе