Черкези

Сподели со своите пријатели

Четириесет и осумгодишен жител на кумановското село Черкезе бил претепан од страна на шест лица, негови соселани. Loading… – На 01.08.2023 во 18.00 часот во СВР Куманово И.Ј.(48) од Куманово пријавил дека во близина на село Черкези бил физички нападнат од Ш.С., Ф.С., Б.С., Е.С., С.С. и Ф.С., сите одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен жител на кумановско Черкези се однесувал агресивно кон полициски службеници, по што бил приведен. Loading… – На 15.07.2023 во 23.45 часот на бул.„Трета македонска ударна бригада“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го привеле Л.Р.(35) од с.Черкези, кумановско, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службенициПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рано утринава околу 05.30 часот, врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Куманово извршија претрес на неколку локации во Черкеско село, кумановско. Притоа, како што информираат од Министерството за внатрешни работи, во домот на Б.И. (38) биле пронајдени и одземени една автоматска пушка и две рамки со 45Прочитај повеќе