Физички нападнат малолетник во Черкези

Сподели со своите пријатели

Малолетник од кумановското село Черкезе вчера бил физички нападнат од две лица.

Loading...

– На 18.03.2024 во 17.30 часот во СВР Куманово, А.М.(52) од село Черкезе, кумановско, пријавил дека на улицата „11 Ноември“ во Куманово, неговиот малолетен син бил физички нападнат од две лица, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест лица добија кривични за филмскиот грабеж во Куманово