Чаплин

Сподели со своите пријатели

Најмалку 22 лица загинаа, а неколку десетици се ранети во руски ракетен напад врз железничката станица во градот Чаплин во централна Украина, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски. Loading… Нападот се случи шест месеци по руската инвазија на Украина и на Денот на независноста на Украина. Претходниот биланс беше 15 загинатиПрочитај повеќе