Цетиње

Сподели со своите пријатели

Најмалку единаесет лица, меѓу кои четири деца, загинаа, а уште толку беа ранети во вчерашниот масакр во населбата Медовина во Цетиње, кога Вук Бориловиќ (34), по семејна расправија и неколку убиства во куќата, отворил оган врз минувачите и членови на полицијата на Црна Гора. Loading… Во размената на оган наПрочитај повеќе