Бранденбуршка порта

Сподели со своите пријатели

Едно лице загина зад воланот на автомобил кој удри во столб на Бранденбуршка порта во Берлин, соопшти полицијата. Loading… Според полицискиот извештај, автомобилот удрил во Бранденбуршка порта, еден од најпознатите берлински симболи, во неделата околу 23:30 часот. Едно лице загинало, а други детали не се соопштуваат. Пожарникарите излегле на местотоПрочитај повеќе