бомба

Сподели со своите пријатели

Функционер на ДУИ, Назми Беќири и неговиот роднина Идриз Беќири биле повикани на разговор во полицијата под сомнение дека се вмешани во обидот за атентат врз советникот на Општина Куманово, Фериз Дервиши, јавува телевизија Алсат-М. Полицијата вчера излезе со соопштение дека во село Черкези е извршен претрес на неколку локацииПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фериз Дервиши советник во Советот на Општина Куманово е сопственикот на автомобилот кој рано утринава беше разнесен од бомба, дознаваме од информации од теренот. Loading… Случајот во полиција го пријавил неговиот син Р.Д. а од полицијата засега излегоа само со штуро соопштение, со оглед дека увидот на местото на настанотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ноќеска дваесет и пет минути по полноќ, на улицата Сава Ковачевиќ во Куманово имало експлозија во која нема повредени, а оштетено е едно возило. Loading… Според првите информации на теренот се работи за експлозивна направа подметната во автомобил Фолсваген Пасат во сопственост на Р.Д. Сопственикот на автомобилот го пријавил случајотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На неполн месец од четиригодишнината од смртта на Мартин Нешковски, момче кое трагично загина на прослава од победата на ВМРО ДПМНЕ по изборите во 2011, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денес од партиските простории во Скопје емитуваше нова, 29 ”бомба”, на која беа презентирани прислушкувани разговори за наводно прикривање наПрочитај повеќе