Богдан Петрович Циганенко

Сподели со своите пријатели

Руската Федерална служба за безбедност идентификуваше уште еден член на украинската диверзантска група вклучена во убиството на руската новинарка Дарија Дугина. Loading… Ова го пренесува РИА Новости повикувајќи се на Центарот за односи со јавноста на ФСБ на Русија. Руската специјална служба утврдила дека убиството на Дугина, заедно со УкраинкатаПрочитај повеќе