Боб Вудворд

Сподели со своите пријатели

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска покрена тужба против новинарот Боб Вудворд и го обвини дека незаконски користел аудио снимки од нивните разговори во објавеното аудио издание на неговата книга, со што ги прекршил интересите и авторските права на Трамп. Loading… Трамп го обвинува новинарот Вудворд за систематско узурпирање, манипулирањеПрочитај повеќе