бизнис

Сподели со своите пријатели

Холандскиот производител на пиво Хајнекен денеска соопшти дека се повлекува од Русија поради војната на Москва против Украина. Loading… Компанијата соопшти дека нејзиниот бизнис во Русија „повеќе не е одржлив или можен во постоечката средина“, што доведе до одлука да ја напушти Русија.   Првата мина го запре сообраќајот воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Цените на нафтата паднаа денеска поради мерките за затворање поради корона вирусот во Кина кои влијаеја на економската активност во Шангај, водечкиот деловен центар во земјата. Loading… Кинескиот финансиски центар, кој има 26 милиони жители, им нареди на сите компании да го прекинат производството или да ги префрлат луѓето наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопствениците на домашни миленици кои им отвориле профили на социјалните мрежи можат да заработат многу пари од рекламирање разни производи со своите кучиња, мачки, мајмуни, па дури и прасиња. Многумина сметаат дека инфлуенсерите имаат работа од соништата – го прават оан што госкаат и за тоа некој многу добро гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Зад најголемата кражба на криптовалути во светот, според сомневањата, стои Северна Кореја. Имено, минатиот месец извршен е хакерски напад врз една од најголемите јапонски берзи за криптовалути – Коинчек, од која се украдени дури 530 милиони долари. НОВ УДАР: Банките забранија продажба на биткоин со кредитни картички Loading… Украдени сеПрочитај повеќе