Берлински процес

Сподели со своите пријатели

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ја предводи делегацијата од Министерството за внатрешни работи која во Берлин, Сојузна Република Германија, ќе учествува на Состанокот на министри одговорни за внатрешна безбедност и миграција од земјите учеснички во Берлинскиот процес, на кој министерот Спасовски ќе има обраќање. Loading… Со состанокот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со состанокот на германските министри за внатрешни работи, како што најави канцеларот Олаф Шолц, продолжува берлинскиот процес, кој во 2014 година го иницираше тогашната канцеларка Ангела Меркел со цел за приближување на Западен Балкан до Европската унија. Loading… Така, во четврток во Берлин ќе се соберат министрите за внатрешни работиПрочитај повеќе