Бахами

Dangerous shark with sharp teeth hunting in clean transparent water of vast blue ocean

Сподели со своите пријатели

Американка во понеделникот била нападната и убиена од ајкула додека веслала во водите на Бахамите, соопшти локалната полиција. Loading… Неидентификуваната 44-годишна жртва од Бостон била нападната на околу еден километар од брегот на островот Њу Провиденс, каде што се наоѓа Насау, главниот град на Бахамите. Мажот кој бил со неаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бахамската полиција го уапси Сем Бенкмен-Фрид, основачот на неуспешната платформа за тргување со криптовалути FTX, објави јавниот обвинител на земјата. Loading… Банкмен-Фрида денеска треба да се појави пред магистралниот суд, објавија властите на оваа карипска земја, пренесува Би-би-си. Полицијата соопшти дека Банкмен-Фрид е уапсен поради „финансиски прекршувања“ на законот воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жена од Пенсилванија (58) почина по напад на ајкула на Бахамите, соопшти полицијата. Loading… Жената и нејзиното семејство, кои биле патници на „Harmony of the Seas“ на Royal Caribbean, биле во посета на Њу Провиденс, каде што резервирале екскурзија. „Семејството наводно нуркало во водата и областа е позната по нуркачите“,Прочитај повеќе