Антониот Гутереш

Сподели со своите пријатели

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш ја започна својата прва посета на Ирак во последните шест години за да покаже „солидарност“ по долгорочната политичка криза во земјата, пренесува агенцијата Франс прес. Loading… Гутереш рече дека сака да покаже „солидарност со народот и демократските институции на Ирак и солидарност што значиПрочитај повеќе