Ансбах

Сподели со своите пријатели

Германската полиција уби маж кој со нож нападнал минувачи на железничката станица во Ансбах. Loading… Според печатот, тој со нож нападнал двајца патници, а претходно со нож во рацете се шетал по паркингот на станицата. Случајни минувачи повикале полиција, која брзо пристигнала. Откако мажот кога ги видел полицајците тргнал конПрочитај повеќе