Андреј Воробјов

Сподели со своите пријатели

Два дрона беа соборени утрово во близина на воена база во Московската област, а во нападот нема жртви, изјави локалниот гувернер Андреј Воробјов. Loading… „Два дрона се урнаа утринава во 5:30 и 5:50 часот (по локално време) за време на приближувањето до магацините на воената база“ лоцирана во селото Калининец,Прочитај повеќе