Андреј Дмитриев

Сподели со своите пријатели

Белоруски опозиционер, кој беше противник на претседателот Александар Лукашенко за време на претседателските избори во 2020 година, е уапсен, објави неговиот тим. Loading… Станува збор за Андреј Дмитриев (41), активист кој води социјално движење против Лукашенко, а полицијата го приведе во средата во Минск, пишува во порака на неговата ФејсбукПрочитај повеќе