Американ ерлајнс

Сподели со своите пријатели

Бритиш Ервејс планира да откаже околу десет илјади кратки летови оваа зима, што е околу осум отсто од зимскиот распоред. Loading… Од британската авиокомпанија велат дека целта на овој потег е да се минимизираат нарушувањата, а тоа ќе влијае и на некои долги летови, пренесува Би-би-си. Бритиш ервејс ќе укинеПрочитај повеќе