Алексеј Петров

white red and blue flag on pole during daytime

Сподели со своите пријатели

Генералниот секретар на бугарското МВР Петар Тодоров ќе биде разрешен по убиството на бизнисменот Алексеј Петров на 16 август, било одлучено на средбата на премиерот Николај Денков со претставници на МВР и безбедносните служби. Loading… Министерот за внатрешни работи ќе направи извештај за разрешувањето на главниот секретар во МВР, речеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Угледниот бугарски бизнисмен, политичар и поранешен припадник на Државната безбедност, Алексеј Петров, беше убиен вчера сред бел ден, а претходно беше цел на уште најмалку два обиди за атентат. Loading… Полицијата соопшти дека Петров починал на лице место откако бил застрелан во Софија, во населба Драгеловци. На лице место ималоПрочитај повеќе