Александар Старух

Сподели со своите пријатели

Украинската државна телевизија јави дека денеска во раните утрински часови се слушнале експлозии во украинските градови Миколаев и Запорожје, додека во главниот град Киев се слушале сирени за воздушни напади. Loading… Пет експлозии одекнаа во Херсон, јавија руските медиуми. Експлозиите се случиле во Запорожје, потврди шефот на градската администрација АлександарПрочитај повеќе