Александар Груско

Сподели со своите пријатели

Рускиот заменик-министер за надворешни работи гледа се поголеми ризици од конфликт меѓу Русија и НАТО, пренесува во четвртокот руската агенција ТАСС. Loading… Москва смета дека е премногу рано да се разговара за можната закана од распоредување нуклеарно оружје во Финска, но внимателно ги следи официјалните коментари и безбедносната ситуација, изјавиПрочитај повеќе