Абдурахамане Тчиани

Сподели со своите пријатели

Новиот воен лидер на Нигер, Абдурахамане Тчиани, ги обвини соседните земји и меѓународната заедница дека се мешаат во внатрешната политика на земјата и се закануваат со воена интервенција. Loading… Тој го повика населението да биде подготвено да ја брани државата, пренесува Танјуг. „Затоа го повикуваме народот на Нигер да сеПрочитај повеќе