14.06.2019 11:40

Со најдолгата коса во светот и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди (ВИДЕО)


Ноеми Елизабет Ромеро Уаман, девојка од Перу, позната е под прекарот „Перуанската залтокоса“, а има намера да влзе во Гинис со рекорд за најдолга коса во светот.

Оваа 24-годишна девојка има коса долга 1,78 метри за која и треба еден час да ја измие, истретира и исуши. Ќе го собори досегашниот рекорд кој го држи Аргентинката Лоренцати Април со 1,58 метри.

loading...

Со нозе долги 133 сантиметри Русинка се бори за Гинисов рекорд (видео)

На прашањето кога започнала да ја пушта косата за да го собори рекордот, Ноеми вели дека во почетокот тоа била само игра, но бидејќи била во прашање семејна традиција, решил повеќе да не ја скратува.

Фото: YouTube Printscreen/RT en Español


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments