Со најдолгата коса во светот и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Ноеми Елизабет Ромеро Уаман, девојка од Перу, позната е под прекарот „Перуанската залтокоса“, а има намера да влзе во Гинис со рекорд за најдолга коса во светот.

Оваа 24-годишна девојка има коса долга 1,78 метри за која и треба еден час да ја измие, истретира и исуши. Ќе го собори досегашниот рекорд кој го држи Аргентинката Лоренцати Април со 1,58 метри.

Loading...

Со нозе долги 133 сантиметри Русинка се бори за Гинисов рекорд (видео)

На прашањето кога започнала да ја пушта косата за да го собори рекордот, Ноеми вели дека во почетокот тоа била само игра, но бидејќи била во прашање семејна традиција, решил повеќе да не ја скратува.

Фото: YouTube Printscreen/RT en Español


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *