Снимет моментот на убиството на Иван Сушко (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Првиот човек на Михаиловка во областа Запорожје, Иван Сушко загина во експлозија на автомобил.

Loading...

Трагедијата се случила околу 8 часот по локално време, а првите наоди од истрагата покажуваат дека експлозивот бил ставен под возачкото седиште.

Според украинските медиуми, во моментот на експлозијата во автомобилот имало и дете.

Некои медиуми јавуваат дека се работи за ќерка на љубовникот на Иван Сушко, други дека е неговата ќерка.

Безбедносните камери го снимиле моментот на експлозијата, по што Иван со тешки повреди бил пренесен во болница каде починал.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во Русија нагло скокна продажбата на антидепресиви

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА. 

Loading...