02.12.2019 11:35

Следува уште еден продолжен викенд, последен за оваа година

Facebook Twitter Google+

До крајот на годината останува уште еден продолжен викенд во кој ќе можат да уживаат сите граѓани.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2019 година (недела), односно 9 декември 2019 година (понеделник), ‘’Св. Климент Охридски”, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

loading...

Истовремено, Mинистерството за труд и социјална политика на граѓаните им го честита празникот “Св.Климент Охридски”.

Голем број продолжени викенди поради државните празници ќе имаме и во текот на 2020 година. Сите неработни денови за годината што претстои прочитајте ги ТУКА.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments