Се играше со ѕвечарка за да го импресионира синот, а таа го касна за лице (видео)

Сподели со своите пријатели

Виктор Прат како мал живеел во опкружување со змиите, се играл со нив, а подоцна научил и како да ги подготвува јадење, рекол за „NBC News“.

– Само исечете им ги главите. Имаат вкус како пилешко, рекол тој и додава нешто неразбирливо затоа што целото лице се уште му е потечено од каснувањето на змија кога на почетокот на септември се правел важен пред синот.

Прат како мал бил каснат од ѕвечарка, но тоа се случило и на 7 септември кога на прославата на роденденот на својот син се обидел малку да се напраив важен.

– Им покажав како се лови и тогаш се играв со неа како што децата се играат. Всушност се правев важен како што секогаш правам, рекол за Fox 10.

Што се крие во опашката на змијата ѕвечарка? (видео)

Loading...

Пред незгодата направиле и неколку фотографии и тие се навистина импресивни, но тогаш се случило нешто неочекувано – го каснала за лицето.

– Со обидев да останам свесен, рекол и бојаснува дека синот веднаш го одвел во најблиската болница каде му извршиле интубација за да непречено дише додека отровот му го потекувал телото, пишува „Вашингтон пост“.

– Без сомнеж тој би го изгубил животот да пристигнеше само неколку минути покасно во болница. Отекувањето на лицето е толку силно при каснување од ѕвечарка што ви потекнуваат јазикот и устата, како и внатрешноста и грлото. Со еден збор – би се загушил, рекол Стивен Кари кој го води Одделението за токсикологија во Медицинскиот центар „Банер Јуниверсити“.

Дали ова е најголемата ѕвечарка во светот? (фото)

Прат порачал на гледачите да бидат внимателни и два пати да размислат пред да се одлучат да се играат со змии, затоа што можеби нема да имаат среќа како него.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.