СДСМ: Слушнете како Груевски тајно се пазарел за името, преговарач бил Мијалков (видео)

Сподели со своите пријатели

На денешната прес конференција лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска објави прислушувани разговори за кои трвди дека се директно поврзани со преговори на власта за спорот со името со извесен бизнисмен од Грција, Емануел Малелис.

Loading...

 

Leave a Reply