РАБОТА ОД ДОМА: На онлајн состанокот се вклучи од ВЦ школката (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Речиси целиот свет зборува за деловна средба на која присуствувала извесна Џенифер.

Loading...

Вирусот беснее низ целиот свет, па многумина работат од дома, така на оваа жена ѝ се случи и малага незгода. Таа се приклучи на видео повикот на состанок со колегите – од тоалетот.

СВЕТОТ НАВИВА ЗА НИВ: Љубов во време на самоизолација (ВИДЕО)

За време на видео состанокот, Џенифер била видена како ги соблекува пантолоните и седнува на ВЦ школката додека нејзините колеги ја гледале, пукајќи од смеа во тој момент.

Џенифер наскоро ја сфатила нејзината грешка и ја сврте камерата кон ѕидот, но не пред тоа нејзините колеги да го забележат.

„Што се случи?“, Праша една жена додека другите се смееја во позадината.

Бабички не сакале сами во изолација: Одлучиле да живеат заедно, а од залихи имаат вино (ВИДЕО)

„О Боже мој, Џенифер”, рече една, а другата додаде: „Јас не видов ништо.”

Loading...

Видеото, кое имаше повеќе од седум милиони прегледи на Твитер, го инспирираше хаштагот #PoorJennifer.

Многумина ја пофалија жената и рекоа дека нема од што да се срамиме, па дури ја нарекоа „херој“.

Како хороскопските знаци реагираат на карантин и самоизолација?

Што мислите вие?


Leave a Reply