СВЕТОТ НАВИВА ЗА НИВ: Љубов во време на самоизолација (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Твитер полуде за „онлајн врската“ на овој пар во самоизолација.

Станува збор за момеч со име Џереми Коен и убавица чиј идентитет сè уште не го знаеме.

Loading...

Џереми е Американец кој ги почитува правилата на самоизолација. Единствениот излез е неговата тераса, од која еден ден, на покривот на една зграда преку улицата тој видел „симпатична бринета како танцува“.

Се заразил со коронавирус од љубовницата, во карантин со сопругата

„И мафтав и функционираше“, вели Џереми на Твитер, кажувајќи им на следбениците дека е подготвен за следниот чекор.

Кога убавицата повторно излегла да танцува на покривот, Џереми испратил беспилотно летало на кое го запишал телефонскиот број. Неколку минути подоцна, од неа дојде пораката.

Бабички не сакале сами во изолација: Одлучиле да живеат заедно, а од залихи имаат вино (ВИДЕО)

Сега тој бара совет од корисниците на Твитер за да му кажат кој е следниот чекор.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *